O comparație pe teren între modulele Mono, Poly, PERC Dual FV.
*Acesta esteun test pe teren și rezultatele sunt specifice acestei instalații, din acest loc.,Vă rugă să căutați cea mai bună soluție pentru propria dvs. situație, deoarece rezultatele pot varia în funcție de condițiile din mediu.
Acest cablu este proiectat pentru aplicații de iluminat în sistemele de energie solară. Consumul de energie poate fi redus semnificativ prin capacitatea de a diminua lumina atunci când este necesar. Un consum mai mic de energie va reduce costul global al sistemului. Va crește, de asemenea, și utilizarea luminii, chiar și în cazul unei baterii încărcate parțial în condiții de strălucire scăzută a soarelui. Cablul conectează ieșirea TX a conectorului VE:Direct a unui încărcător MPPT la intrarea reostatului PWM a unității LED.
Cablul este conceput pentru a adăuga funcționalitatea ieșirii de tensiune încărăcătoarelor MPPT mai mari (MPPT 100/30 și mai mari) care nu au o ieșire de tensiune. Cablul conectează ieșirea TX a conectorului VE.Direct a unui încărcător MPPT la o protecție a bateriei sau la un releu semiconductor pentru a conecta sau deconecta o sarcină.